Hogyan ültessük a magpapírt
Lépésről lépésre útmutató a növekvő papír ültetéséhez
1. Nedvesítsd meg a magpapírt
Először alaposan nedvesítsd be a papírt, hogy tényleg nedves legyen. Ez jól feloldja a papírt, és lehetővé teszi a magok csírázását. 2. Tedd a papírt a talajra
A legtöbb növény jobban érzi magát a szabadban. A szabadba ültetés ideális ideje májustól októberig tart (a pontos időpontokat lásd az egyes fajoknál). Ha beltérbe ülteted, akkor is érdemes ezeket az időpontokat betartani. Lazítsd meg a talajt és helyezd rá a magpapírt.
3. Takard le a papírt egy vékony réteg földdel
Takard be a magpapírt 1-1,5 cm jó minőségű földdel. Ez elegendő tápanyagot, védelmet és fényt biztosít a magok csírázásához. Ha túl vastag talajréteggel fedjük be a papírt, a magok lassabban vagy egyáltalán nem fognak kicsírázni.
4. Víz, víz és még több víz
Kezdetben ne felejtsd el minden nap egy kis vízzel öntözni, hogy a papír nedvesen maradjon. A legjobb, ha puha fejű permetezőflakont használsz, hogy mindenhol ugyanannyi víz kerüljön a papírra.
5. Napfényes és meleg hely
Helyezd a növényt világos és meleg helyre - a sok fény elengedhetetlen, különösen a beltérben. Vigyázzunk azonban a közvetlen napfényben lévő helyre, különösen nyáron. Ilyenkor ugyanis kiszáradhat a papír, és a magok nem fognak kicsírázni.
6. Türelem és szeretet
Most van itt az ideje a türelmes várakozásnak. Az első növények egy héten belül kihajtanak. Adj sok szeretetet és figyelmet nemcsak a magoknak, hanem a csírázó növényeknek is. Az első héten kevesebbet öntözd a növényeket, mint az első héten.
- Nem nőtt meg a papír?
Jajj de kár! Követted a lépésről-lépésre tervben leírtakat? A papír termesztéséhez zöld ujjakra és egy csepp szerencsére is szükséged van. Nem volt közvetlen napfényben? Nem érte hőhullám vagy heves zivatar? Akkor sajnos előfordulhat, hogy a magok kiszáradtak vagy megfulladtak. Próbáld meg újra. Szólj nekünk, és szívesen küldünk neked új mintát.
- Mire van szüksége a vetőmagnak?
A növekvő papírban különböző magok vannak. Egyes magok virágoznak, mások termést hoznak. Minden fajnak más-más igényei vannak. Keresd meg a magjaidat, és tudd meg, mikor és hová érdemes elültetni őket. És hogy mire számíts.
A vetőmagok típusai
Vadmák
A vadmák az utak mentén, a mezőkön piroslik, és a nyár gyönyörű szimbóluma. A kertben vagy a parkban is elvetheted. Nagyon könnyen termeszthető, csak sok napra és jó vízelvezetésű, ideális esetben meszes talajra van szüksége.
Áprilistól májusig közvetlenül a helyszínen vetheted, vagy februártól előnevelheted otthon, de utána a palántákat ki kell ültetni a szabadba, amint az időjárás engedi. Vessük közvetlenül az aljzatba, a csírázási idő általában 1-2 hét, de lehet hosszabb is. A magok 15-20 °C-os hőmérsékleten csíráznak.
Vadvirágok keveréke
Ezekkel a vadvirágokkal a méheknek és a pillangóknak nyújtasz segítő kezet. Nehéz dolguk van hazánkban az egyre szűkülő táplálékforrások miatt. Ebben a segítő keverékben megtalálod ezeknek a virágoknak a magjait:
Antirrhinum | Godetia | Gypsophila | Dorotheanthus | Chrysanthemum | Petunia | Lobularia | Ageratum | Iberis.
A kertben vagy parkban a legjobb vetési idő március és június között van. Március végétől, de legkésőbb május elejéig érdemes a beltérbe költöztetni, hogy a méheknek és társaiknak legyen miből meríteniük.
Illatos gyógynövények keveréke
A fűszernövények, köztük a kakukkfű, a menta, a bazsalikom, a petrezselyem és az oregánó keverékét tavasszal el lehet ültetni otthon egy cserépbe vagy ágyásba. De mindig adjunk nekik sok napfényt és szép, laza, vízáteresztő talajt.
Kamilla
A kamilla egynyári növény, amely sokáig virágzik, és szép kiegészítője a fűszerkertnek. Igénytelen, minden talajtípuson terem, és a közvetlen napsütést kedveli. Március közepétől június elejéig vethető laza talajba. A magokat néhány milliméternyi földdel fedjük be, és tartsuk nedvesen. Az ültetés után 2-3 héttel csíráznak ki.
A kamilla önvetés, így jó eséllyel egy vetés után minden évben találkozhatunk vele a kertünkben. A szárított virágokból remek nyugtató teát készíthetsz.
Saláta
A legjobb a szabadföldbe vetni március közepétől július végéig. Március végétől vessük ki szobai cserépbe, majd májustól szabadföldbe. Számolj azzal, hogy a csírázás után át kell ültetned a palántákat.
Meleg nyáron vigyázzunk, mivel a salátamagok 25 fok feletti hőmérsékleten nem csíráznak ki. Ebben az esetben előnyösebb, ha bent ültetjük el a növekvő papírt, és csak ezután helyezzük át a szabadba. Mikor? Amikor a palántáknak már 3 levelük van. Ekkor már elég nagyok ahhoz, hogy a kertbe vagy az erkélyre költöztessük őket. kerüld a direkt napfényt!
Itt a salátakeverékünk többféle salátát tartalmaz, hogy változatos eredményt érjünk el. A saját saláta betakarítása csodálatos, és megéri a kis erőfeszítést!
Sárgarépa
Március elejétől július végéig ültessük ki. A cserépbe vetés nem ideális, mivel a sárgarépa gyökerei mélyre nyúlnak, és a palánták nem ültethetők át. Ezért a sárgarépát csak szabadföldbe, ágyásba vethetjük.
Nefelejcs
A legjobb, ha a magokat júniustól szeptemberig vetjük a kertbe. Áprilistól otthon is elültethetjük őket, de májusban ki kell ültetni a szabadba. A Nefelejcs általában áprilistól szeptemberig virágoznak, és virágaik ehetők! Használd őket gyönyörű ünnepi dekorációként. Ez a kis virág semleges ízű.
Macskamenta
Amikor a fagyok már nem fenyegetnek, a Macskamentát a földbe vethetjük. Áprilistól vethetjük beltérbe, utána mehet a szabadba.A megnedvesített papírt fedd be 3 mm földdel. Tartsd a magokat nedvesen, amíg ki nem csíráznak. Ez általában körülbelül 1-2 hét múlva következik be. Ha a magok kicsíráztak, érdemes ritkítani vagy áthelyezni őket, hogy 20 cm távolságra legyenek egymástól. Ez elegendő helyet biztosít számukra a teljes virágzáshoz. Szeretik a napos helyet, és a talaj néha kissé száraz lehet. A Macskamenta szívós növény, amely a telet is túlélheti.A lila virágok illatosak, és vonzzák a méheket és más beporzó rovarokat. És a macskafélék is szeretik!
Kövér porcsin
Fedezd fel ezt az ízletes és gyógyító növényt, amelyet nagymamáink szerettek, de mi elfelejtettünk. Élvezd az egész szárat, amelynek ízletes, enyhén édes-savanykás íze van. A virágokat is szedheted, de virágzás után kissé csípős az ízük. Nyersen remek salátákba, ízetisitőnek, vagy párolhatjuk, mint a spenótot. A bokrok klorofillal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és zsírsavakkal látják el a szervezetet.
Május közepétől vethető. A magok aprók, és fény hatására csíráznak, ezért nagyon sekélyre vessük őket. Csak 1-2 mm földdel fedjük be, éppen csak annyival, hogy a papír feloldódjon. Az első leveleket négy héttel az ültetés után szedd le. Ha fokozatosan vetjük, az kövér porcsintot egész évben, egészen őszig lehet termeszteni és betakarítani. Egynyári növény, de ha nem vágjuk le a növényeket túl közel a talajhoz, akkor újra kinőnek, és másodszor is lehet őket szüretelni. Télen cserépben, üvegházban vagy tavasszal üvegházban is jól termeszthető.
Néhány további gyakorlati információ a papírról:
- A vetőmagok nem kombinálhatók egy papíralapba, de egy megrendelésen belül több papírt is tudunk szállítani.
- Tárold a papírt a magokhoz képest: 6 és 20 fok közötti száraz környezetben.
- A vetőmagok is öregednek, ideális esetben a szállítástól számított néhány hónapon belül el kell ültetni őket.
- Ha télen szeretnél papírt osztani, válassz olyan növényeket, amelyek otthon is megnőnek: citromfű vagy saláta. Más magok a szabadföldbe valók, így meg kell várni a termesztési időszakukat. Otthon ugyan elkezdenének neked nőni, de egy pillanat alatt feladják.
- Egyedi magokra vágysz? Szólj nekünk! 5000 darabos és nagyobb példányszámok esetén személyre szabott papírt tudunk készíteni, feltéve, hogy a magok technológiailag megfelelőek.
- Milyen növények vannak a vadvirágkeverékben?
Antirrhinum | Godetia | Gypsophila | Dorotheanthus | Chrysanthemum | Petunia | Lobularia | Ageratum | Iberis
Mintát vagy árajánlatot kérsz?
Lépj velünk kapcsolatba.
Szívesen küldünk neked papírmintákat, kiszámítjuk a pontos árakat és megadjuk az összes részletet. Írj vagy hívj fel minket.
Nyugodtan beszéld meg velünk lehetőségeket, hogy közösen a legjobb eredményt hozhassuk létre számodra.
Thijmen Meijer 🇬🇧 🇳🇱
Veenstra Imard 🇭🇺 🇳🇱 🇩🇪 🇬🇧
hello@growingpaper.hu
+36 20 288 1540